Remdamiesi 2–3 rašytojų interviu aptarkite, kas rašytojus skatina kurti

Rašytojai, menininkai, teatro artistai, muzikantai – tai žmonės kurių darbai mums yra maistas sielai. Visada svarstydavau kas skatina rašytojus kurti, iš kur atsiranda visos tos nuostabą keliančios istorijos, tie nuostabūs eilėraščių posmai, pasakos ir novelės. Manau ne kiekvienas mes galime, taip meistriškai perteikti savo sugalvotą istoriją popieriuje, taip subtiliai atskleisti … Daugiau…

„Kad ir ką mes vienas kitam sakytume, atrodo, Gutenbergo epocha eina į pabaigą“, – teigia rašytojas Kornelijus Platelis. Argumentuotai pagrįskite arba paneikite šią mintį

Gutenbergo epocha – tai spausdintos raidės epocha. Kad ir kaip apmaudu, bet šiuolaikinė visuomenė vis mažiau renkasi į rankas paimti tikrą knygą, tikrą spausdintą žurnalą ar laikraštį. Raidės epochą pakeitė skaitmeninė era. Spartus gyvenimo tempas, dideli informacijos srautai nebe palieka laiko įsigilinti, perskaityti ir apmąstyti kūrinius ar tekstus, šiandien žmonija … Daugiau…

Planuojama sukurti dešimt valstybės šimtmečiui skirtų dokumentinių filmų. Pasvarstykite, apie ką ir kodėl turėtų būti šie filmai

Lietuva – pasaulio sudedamoji dalis, kurioje galime jausti šurmulį dėl nepalankios demografinės padėties, atvykstančių pabėgėlių ar vis didėjančios pačių lietuvių emigracijos, bet šiuo metu galime bent trumpam atsikvėpti ir pasidžiaugti, nes artėja 1918 m. Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejus. Lietuvos valstybės atkūrimas, tai žmonių, nepabijojusių prisiimti atsakomybės už visų mūsų … Daugiau…

„Kas tautai gali būti brangesnis už jos prigimtą kalbą? Tai kiekvienos tautos stipriausia pilis, jokių priešų neįveikiama, kol turi tikrus apgynėjus“, – teigė rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais aptarkite, kas turėtų saugoti ir ginti kalbą

Kalba – tai mūsų tautos vienybės simbolis, tai tarsi siūlas jungiantis mus tarpusavyje į vieną bendrą visumą – tautą. Iš Lietuvos istorijos galime, suprasti, kad mūsų bendra kalba, jos puoselėjimas, jau nuo senų laikų buvo pagrindinis ir svarbiausias ginklas, baudžiavos, okupacijos, karo metais. Kiek kraujo ir pastangų ją saugant išliejo … Daugiau…

Keliaudami per Lietuvą pastebime, kad kai kurie vietovardžiai kartojasi skirtinguose regionuose. Argumentuotai paaiškinkite, kokia populiariausių vietovardžių ir gatvių pavadinimų kilmė

Lietuva nors ir nedidelė šalis turi daug miestelių, kaimelių, gyvenviečių, kurių pavadinimai yra patys įvairiausi, tik kartais glumina tai, jog labai daug jų pasikartoja skirtinguose regionuose. Nors pačių gyventojų tai neglumina, bėdų dėl to gali kilti turistams, užsieniečiams, pašto ir siuntų tarnyboms ir net gi bendrajam pagalbos centrui. Pavyzdžiui Šakiai … Daugiau…

Potemės 2016 metų kalbėjimui sąrašas

Pasirodė 2016 metų kalbos potemės, tai mes skubame Jums paskelbti, kad spėtumėte pasirinkti ir parašyti savo kalbėjimą. Kiekvieno kalbėjimo rašymas reikalauja nemažai patirties ir lietuvių kalbos išmanymo, tam tikro žinojimo apie įvairius dalykus. Kaip parašyti gerą kalbėjimą? Geriausia pasirinkti temą ne kuri atrodo lengvą, o kuri domina jus pagal pomėgius, … Daugiau…